فضای داخلی هواپیما

رنگ آبی چه بسا از نظر عده‌ای رنگی زیبا و دلنشین باشد اما چه لزومی دارد که شرکت‌های هواپیمایی برای فضای داخلی بیشتر هواپیماهای خود از این رنگ استفاده ‌کنند؟

رنگ‌ها بدون شک تاثیر زیادی بر زندگی همه می‌گذارند؛ آن قدر که حتی نمی‌توان دنیای بدون را تصور کرد. برای مثال، هیچ می‌دانستید که رنگ دیوارهای خانه شما تاثیر مستقیم بر خلق و خوبی شما می‌گذارد؟ از این رو، اصلا جای تعجب نیست اگر بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی نیز به رنگ فضای درونی هواپیمایی که مسافران را جابه‌جا می‌کنند توجه جدی می‌کنند. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید. بلیط هواپیما

فضای داخلی هواپیما

این نکته بر همگان واضح و مبرهن است کسانی که مسافرت‌های هوایی انجام می‌دهند معمولا در شرایط مطلوب و معمولی قرار ندارد چون هر لحظه ممکن است خطری آن‌ها را تهدید کند. به همین دلیل، بر اساس اعلام شرکت بوئینگ، رنگ آبی برپایه استانداردهای جهانی به مثابه رنگ آرامش بخش شناخته شده است و می‌تواند عامل ایجاد آرامش و خونسردی در هنگام پرواز هواپیما، هم در مسافران و هم در خدمه پرواز، شود.

کلی هاپکینز آلوارز، مربی و مشاور پرواز، در این باره می‌گوید: «زمانی که آسمان به رنگ آبی است و آفتاب در آن می‌درخشد ضربان قلب انسان آرام‌تر می‌شود و نیز فشار خون پایین می‌آید. در همین ضمن است که دوپامین در مغز انسان آزاد می‌شود.»

همچنین این مطالعه منتشر شده در مجله «تصمیم‌گیری در مدیریت» (Journal of Management Decision) نشان می‌دهد که نوع رنگ و حالت روانی انسان رابطه معناداری با هم دارند. در بخشی از گزارش این مطالعه آمده است: «مدیران می‌توانند از رنگ‌ها در جهت افزایش یا کاهش شور و شوق، ارتقای انگیزه و روحیه کاری، ایجاد آرامش در ارباب رجوع و کاهش اضطراب ناشی از انتظار کشیدن استفاده کنند.»

فضای داخلی هواپیما

اما شاید حدس زدن این مورد برایتان دشوار باشد که به‌کارگیری رنگ آبی لزوما تنها روش مورد استفاده شرکت‌های هواپیمایی برای تاثیر گذاشتن بر اعمال و رفتار شما نباشد. یکی دیگر از روش‌های رایج شرکت‌های هواپیمایی به منظور ایجاد آرامش در مسافران این است که زیرپای آنان فرش می‌اندازند. به این شیوه، مسافران در خود احساس تکریم و ادب و احترام می‌کنند و در نتیجه موجب بالا رفتن حس اعتماد و اطمینان در آن‌ها می‌شود و ماحصل کار رسیدن به آرامش و آسایش است.

برای خرید بلیت هواپیما و تورهای متنوع بر روی دور و نزدیک کلیک کنید.