ترفند هایی برای تحویل گرفتن سریع تر بار در فرودگاه

پس از خرید بلیط هواپیما زمانی که شما پس از یک پرواز به مقصد خود می‌رسید، طبیعی است که شور و اشتیاق زیادی برای هرچه سریع‌تر دیدن مقصد سفر خود داشته باشید. حتی ممکن است سفر شما کاری بوده باشد و جایی برای اتلاف وقت وجود نداشته باشد و بخواهید هرچه سریع‌تر فرودگاه را ترک کنید. تنها مشکلی که در این زمان وجود دارد این است که اگر کیف یا چمدانی در بخش بار هواپیما داشته باشید، بایستی منتظر تحویل گرفتن آن بمانید و گاها این مسئله به دلیل حجم بالای بار مسافران، باعث معطلی زیاد شما خواهد شد.  در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

اگر آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی نمی‌خواهید وقت خودرا در فرودگاه تلف کنید و دوست دارید هرچه سریع‌تر از فرودگاه خارج شوید، ترفندهایی وجود دارد که باعث می‌شود بتوانید بار خودرا زودتر از سایر مسافران هواپیما تحویل بگرید. ما اینجا قصد داریم تا این روش هارا به شما نشان دهیم تا در صورت لزوم از آن‌ها استفاده کنید.

اولین راه این است که از فرد مسئول در قسمت کانتر فرودگاه بخواهید بر روی کیف شما برچسب “شکستنی” بزند. هنگام بارگیری در هواپیما، کیف‌ها یا چمدان‌هایی که دارای برچسب “شکستنی” باشند، دیرتر از سایر کیف‌ها بارگیری خواهند شد و به دنبال آن، زودتر از سایر کیف‌ها تحویل داده می‌شوند. علاوه بر این، احتمال ساییدگی و پارگی کیف‌هایتان نیز کاهش می‌یابد. البته توجه داشته باشید که این امکان نیز وجود دارد که کارکنان فرودگاه برچسب کیف شمارا نبینند یا به آن توجه نکنند.

روش دیگری که کارکنان فرودگاه نیز به آن اشاره کرده‌اند این است که صبر کنید و به عنوان آخرین نفر اقدام به دریافت کارت پرواز خود کنید. چرا که همیشه بارگیری از اولین کیف یا چمدان آغاز می‌شود، بنابر این اگر به عنوان آخرین نفر بار خودرا تحویل دهید، کیف یا چمدان شما نیز در آخر بارگیری می‌شود و بدین ترتیب به عنوان اولین کیف از هواپیما خارج می‌شود و به شما تحویل داده خواهد شد.

روش دیگر برای سرعت بخشیدن به سفرتان این است که درخواست کنید که کیف خود را همراه خود به هواپیما ببرید. البته این موضوع در صورتی امکان‌پذیر است که درون کیفتان هیچگونه مایع یا هر وسیله دیگری که همراه داشتن آن ممنوع است را به همراه نداشته باشید و بردن آن به درون هواپیما باعث آزار سایر مسافران نشود. در این صورت دیگر لازم نیست برای تحویل بار خود صبر کنید و می توانید پس از پیاده شدن از هواپیما به سرعت از فرودگاه خارج شوید.

با همه این‌ها، لازم است توجه داشته باشید که گاهی اوقات سرعت و روند بارگیری و تحویل بار بسته به خطوط هوایی، هواپیما یا تیم تحویل بار ممکن است متفاوت باشد و افرادی که در آخر بار خود را تحویل داده‌اند جزو اولین تحویل گیرنده‌های بار نباشند. البته که اغلب اوقات همه چیز بر همان اساس که در متن گفته‌ایم اتفاق می افتد.

 

دو راه مطمئن و تضمین شده دیگر نیز برای اینکه کیف خود را قبل از سایر افراد تحویل بگیرید وجود دارد. یکی اینکه یک پرواز کاری یا درجه یک رزرو کنید، یا اینکه با پیوستن به باشگاه مشتریان دائم یکی از خطوط هوایی یک برچسب اولویت از آن خط هوایی دریافت کرده و برروی کیف خود بچسبانید.