تفریحات رایگان در وین

پس از خرید بلیط هواپیما به مقصد وین قصد داریم کمی توضیح درباره این شهر جذاب بدهیم!

پایتخت کشور «اتریش» (Austria) یکی از زیباترین شهرهای اروپا است، و فرهنگ غنی آن مورد توجه همگان است. با خواندن این مطلب می‌توانید با بودجه‌ای بسیار کم تمام جذابیت‌های دوست‌داشتنی وین (Vienna) را ببینید و خاطرات زیبایی را برای خود رقم بزنید. با مجله دور و نزدیک همراه باشید. خرید بلیط هواپیمای تهران وین

سه‌شنبه از موزه «مک» (MAC) دیدن کنید

این موزه‌ی شگفت‌انگیز مجموعه‌‌ای متنوع از عجیب ترین شی‌های هنری را دارد که شما را مبهوت خود می‌کنند. اکثر گالری در تمام طول سال دایر هستند و موضوعاتی نظیر معماری، طراحی و مد را به نمایش می‌گذارند. عصر سه‌شنبه، که بازدید از تمام گالری‌ها برای عموم مردم رایگان می‌باشد را برای بازدید از این موزه انتخاب کنید.

در «دانوب» (Danube) آب‌تنی کنید

رود دانوب | وین

رود طویل دانوب که از میان «آلمان» (Germany)، «اتریش»، «اسلواکی» (Slovakia) و «مجارستان» (Hungary) راه فراری از گرمای طاقت فرسایی است که در تابستان بر وین چیره می‌شود. ساحل این رود برای بیشتر مردم محلی، محلی برای وقت گذرانی است، آن‌ها با نوشیدنی‌های خنک به آنجا می‌ایند و از خنکای آب رود لذت می‌برند. جزیره‌ی دانوب مکانی محبوب برای آفتاب گرفتن است، این جزیره دارای پلاژ‌های خانوادگی و قسمتی برای صخره‌نوردی دارد، که تمام این امکانات برای عموم مردم رایگان می‌باشد.

سینمای سرباز

در طول تابستان در تمام سطح شهر سینماهای سربازی دایر می‌شوند که فیلم هایی با ژانرهای متنوع را به نمایش می‌گذارند. شکلات اتریشی

موزه‌های وین

اولین شنبه‌ی هر ماه، بسیاری از موزه‌ها در سراسر شهربدون ذریافت وجه درهای خود را به روی عموم مردم باز می کنند. از این دست موزه‌ها می‌توان به «کارلس‌پلاتز» (Karlsplatz)، «رومر» (Romer)، مک و «اوتو واگنر هفپایلون هیتزینگ» (Otto Wagner Hofpavillon Hietzing) اشاره کرد.

یک لیوان آبنوشید

آب معدنی | وین

آب وین به دلیل کیفیت فوق‌العاده‌اش زبان زد خاص وعام است. آب شهر مستقیما از چشمه‌های کوهپایه‌های آلپ تامین می‌شود، که حدود ۳۶ ساعت بدون پمپ طول می‌کشد تا به مرکز شهر برسد. می‌توانید لیوانی آب از ۹۰۰ فواره‌‌های رایگان شهر امتحان کنید.

باغ‌ها و پارک‌ها

پارک های وین

از آبراه های تمیز کاخ «شون‌برون» (Schonbrunn) و «بلودر» (Belvedere) گرفته تا طبیعت بکر جنگل‌های وین، این شهر مناظر بسیار زیبایی دارد. کفش‌های پیاده‌روی خود را به پا کنید پیاده به گشت و گذار در شهر بپردازید.

با دوچرخه شهر را بگردید

دوچرخه سواری در وین

اجاره کردن یک دوچرخه از یکی از ایستگاه های دوچرخه در شهر برای چند ساعت اول رایگان و برای ساعات بعدی نیز بسیار ارزان است. شهر وین با مسیرهای دل‌باز برای دوچرخه و مسیرهای پر از برگ در کنار رودخانه دانوب برای دوچرخه‌سواری بسیار ایده‌آل است.

از تست رایگان غذا در «نش‌مارکت» لذت ببرید

نش مارکت وین

در بازار قدیمی شهر وین که به قرن ۱۶ بازمی‌گردد قدم بزنید و از غذاهای سنتی اتریشی و ترکی که گاهی به رایگان ارایه می‌شوند لذت ببرید. نش‌مارکت که قدیمی‌ترین بازار وین است، آمیزه‌ای از فرهنگ و سنت می‌باشد که حتما باید زمانی را برای بازدید به آن اختصاص بدهید.

به دیدن یک اجرای اپرا بروید

اپرا | وین

دیدن یک اجرای اپرا، درخانه‌ی اپرای وین در لیست تمام توریست‌هایی که به این شهر می‌روند وجود دارد. اما دلیل نمی‌شود که چون شما بودجه‌ی صرف چند صد یورو برای صندلی ردیف اول را ندارید، این نمایش زیبا را از دست بدهید. خوشبختانه در تابستان، برای بازدیدکنندگانی که توانایی خرید بلیط را ندارند در خارج خانه اپرا صفحه نمایشی با چند ردیف صندلی قرار می‌گیرد. هرچند که اجراها با زیر‌نویس آلمانی پخش می‌شوند و کیفیت پخش به شرایط آب و هوا بستگی دارد.

[برای خرید بلیط هواپیما و هتل به صفحه اصلی دور و نزدیک مراجعه کنید.]

امتیاز