مقاصد ارزان گردشگری

مسافرت می‌تواند یک تفریح گران باشد بنابراین همه در تلاش پیدا کردن یک سفر ازران هستند تا پول کمتری برای تمام هزینه‌های پرواز، هتل، غذا و سوغاتی خرج کنند. به این منظور، ما این لیست شگفت‌انگیز را برای شما آماده کرده‌ایم تا با کمترین هزینه از بهترین مکان‌های دنیا دیدن کنید. با مجله دور و نزدیک همراه باشید تا در ادامه مقاصد ارزان گردشگری دنیا را معرفی کنیم.

[برای خرید بلیط هواپیما و هتل به صفحه اصلی دور و نزدیک مراجعه کنید.]

«موراکو» (Morocco)

موراکو

با اینکه قیمت پروازها به آفریقا ممکن است شما را دو دل کند، اما هزینه‌ی غذا و سکونت در این کشور جبران پولی که بابت بلیط هواپیما داده‌اید را می‌کند. هزینه اقامت در یک «ریاد» (riad) در مرکز مراکش می‌تواند کمتر از ۵۰ یورو باشد، و غذاهای خوشمزه نیز هزینه بسیار اندکی خواهند داشت. با قیمت‌هایی که از فروشگاه‌های اطراف منزلتان بسیار کمتر است، خرید کردن نیز برای شما بسیار دلپذیز خواهد بود. برای سوغاتی نیز خرید کیف دستی‌های چرم و لباس بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

چادر زدن در «فرانسه»

مسافرت به فرانسه مطمئنا پر هزینه خواهد بود. عوارض جاده‌ها و غذاهای گران، صفرهای صورت‌حسابتان را زیاد می‌کند. اما اگر جایگزینی برای هتل پیدا کنید درهای فرانسه به رویتان باز خواهد شد. فرانسه اردوگا‌های زیبای زیادی دارد که هزینه اقامت در آن‌ها شبی کمتر از ۱۸ یورو می‌باشد. اگر دوچرخه اجاره کنید و باگت و پنیر بخورید، احساس می‌کنید ملکه «ماری آنتوانت» (Marie Antoinette) هستید.

«ویتنام» (Vietnam)

ویتنام

غذای سالم و ارزان، مناظر زیبا و دیدنی، ویتنام را به مقصدی عالی برای مسافرت تبدیل می‌کند. در‌حالی که شانه به شانه‌ی افراد محلی نشسته‌اید، بهترین کاسه‌ی «فو» (Pho) عمرتان را به قیمت یک لیوان لاته بخورید.

«کاستاریکا» (Costa Rica)

تا زمانی که ۸ ساعت نشستن در یک اتوبوس را تحمل کنید، هزینه‌ی سفر‌های راه دور در این کشور سرسبز بسیار ارزان خواهد بود. اقامت کنار یک ساحل موج‌سواری ۸ یورو برایتان آب می‌خورد، و دیدن میمون‌ها، تنبل‌ها و تاپیر‌ها که در جنگل‌های کاستاریکا زندگی می‌کنند برایتان هزینه‌‌ای ندارد.

«تایلند» (Thailand)

تایلند

تایلند مقصد کلاسیک تمام جهانگردان است، که در آن نیازی به اقامت در هاستل ندارند. کلبه‌های ساحلی، آپارتمان‌ها و هاستل‌ها در این کشور از تمام کشورهای دیگر ارزان‌تر هستند، و تفریحات، غذای محلی و گشت و گذار نیز ارزان هستند. با اطمینان می‌توان گفت که برای سفر به این کشور اصلا نگران خالی شدن جیبتان نباشید.

«لهستان» (Poland)

اگر مایل هستید به اروپا سفر کنید، اما خرج زیادی نکنید، لهستان انتخاب بسیار خوبی است. این حقیقت که پول رایج این کشور زلوتی لهستان می‌باشد و به یورو تغیری نکرده است، تبدیل ارز را لذت‌بخش می‌کند. غذا با حجم زیاد، بسیار متنوع و ارزان است و ورودی جاذبه‌هایی نظیز موزه‌ها بسیار ناچیز هستند.